Race Results 2005 edition

TOUR CLASS 24KM
PL NR Name Club
Dogs
Time 1
 
Time 2
Total Time
Avg
1 1 Vervoort Ronny VFS
16 SH
1:14:50
 
1:15:37
2:30:27
18,74
2 2 De Bruijn Rob SSCNL
14 SH
2:19:20
 
1:37:36
3:56:56
11,90
3 3 Marinus Guy VFS
12 AM
2:34:20
 
0:53:08
3:27:28
13,59
4 4 Kleine Peter SSCNL
12 SH
1:47:45
 
1:37:36
3:25:21
13,73
5 5 Webers Marco SSG
6 SH
2:10:45
 
1:56:16
4:07:01
11,42
6 6 Gressnich Axel SSG
5 SH
2:50:00
 
ABANDON
7 7 Schummel Torsten SSG
5 SH
2:03:25
 
2:22:45
4:26:10
10,59
8 8 Vanderdonckt Patrick VFS
5 SH
1:55:01
 
1:48:01
3:43:02
12,64
9 9 Bakker Frits MHSC
4 AM
2:03:55
 
1:54:14
3:58:09
11,84
10 11 Smets Bart SHT
2 Sam
2:12:50
 
2:02:58
4:15:48
11,02
11 12 Kroet Roderick SSCNL
5 AM
2:32:00
 
2:50:30
5:22:30
8,74
O CLASS 12KM
PL NR Name Club
Dogs
Time 1
 
Time 2
Total Time
Avg
1 14 Verschoor Arie MH
12 SH
0:37:55
 
0:34:04
1:11:59
19,67
2 15 Duchateau-Reyniers Joel BRUM
16 SH
0:41:24
 
0:33:25
1:14:49
18,93
 
A CLASS 12KM
PL NR Name Club
Dogs
Time 1
 
Time 2
Total Time
Avg
1 22 Versluis Roelof SSCNL
8 SH
0:33:34
 
0:31:54
1:05:28
21,63
2 19 Pollenus Gery VFS
8 SH
0:32:20
 
0:33:56
1:06:16
21,37
3 20 Rooryck Jelle VFS
8 SH
0:32:42
 
0:34:54
1:07:36
20,95
4 21 Dirkx Wiel VFS
8 SH
0:49:08
 
0:48:54
1:38:02
14,44
 
B1 CLASS 12KM
PL NR Name Club
Dogs
Time 1
 
Time 2
Total Time
Avg
1 30 Mossinkoff Rob MH
6 SH
0:31:05
 
0:32:16
1:03:21
22,35
2 25 Driessen Marc VFS
6 SH
0:35:25
 
0:34:36
1:10:01
20,22
3 32 Milosevic Dominique BRUM
6 SH
0:48:51
 
0:45:42
1:34:33
14,98
4 35 Veyt Franky VFS
5 AM
0:49:40
 
0:45:57
1:35:37
14,81
5 27 Jesberger Niki SSG
6 SH
0:47:29
 
0:48:14
1:35:43
14,79
6 26 Steyns Hub VFS
5 SH
0:55:50
 
0:52:50
1:48:40
13,03
7 28 Jesberger Andrea SSG
6 AH
 
DISQ
 
C1 CLASS 9KM
PL NR Name Club
Dogs
Time 1
 
Time 2
Total Time
Avg
1 41 Wehner Markus VFS
3 SH
0:22:51
 
0:21:56
0:44:47
23,58
2 10 Geraets Karel VFS
4 SH
0:34:24
 
0:32:56
1:07:20
15,68
3 45 Spies Karl-Heinz SHT
4 SH
0:37:03
 
0:36:48
1:13:51
14,30
4 40 De Vleeschouwer Muriel BRUM
4 SH
0:38:02
 
0:37:08
1:15:10
14,05
 
C2 CLASS 9KM
PL NR Name Club
Dogs
Time 1
 
Time 2
Total Time
Avg
1 48 De Luycker Denis VFS
3 AM
0:23:22
 
0:32:12
0:55:34
19,00
2 49 Jansen Patrick VFS
4 AM
0:39:48
 
0:42:17
1:22:05
12,86
3 50 Van Dender Andy VFS
3 AM
0:37:39
 
0:44:29
1:22:08
12,86
4 54 Wuyts Gijs VFS
4 AM
0:42:26
 
0:40:49
1:23:15
12,68
5 51 Zöszmaier Heidi VFS
4 AM
0:48:38
 
0:44:50
1:33:28
11,30
6 65 Deleersnyder Stefaan VFS
3 AM
0:50:48
 
0:46:02
1:36:50
10,91
7 53 Vanhercke Christophe VFS
2 AM
1:17:53
 
0:23:57
1:41:50
10,37
 
D1 CLASS 9KM
PL NR Name Club
Dogs
Time 1
 
Time 2
Total Time
Avg
1 57 Küppenbender Klaus FSSC
2 SH
0:28:57
 
0:26:55
0:55:52
18,90
2 56 Doms Werner Inuit Trail
2 SH
0:32:43
 
0:30:08
1:02:51
16,80
3 58 Steensels Kevin Inuit Trail
2 SH
0:32:56
 
0:30:13
1:03:09
16,72
4 60 De Pauw Rudiger Inuit Trail
2 SH
0:35:28
 
0:30:23
1:05:51
16,04
5 55 Pollenus Thorsten VFS
2 SH
 
DISQ
D2 CLASS 9KM
PL NR Name Club
Dogs
Time 1
 
Time 2
Total Time
Avg
1 61 De Luycker Denis VFS
2 GH
0:30:32
 
0:31:45
1:02:17
16,95
2 64 Van der Staey Denis VFS
2 AM
0:43:20
 
0:39:18
1:22:38
12,78
3 63 Trouwers Michel VFS
2 AM
0:45:28
 
0:40:44
1:26:12
12,25
4 62 Lingier Johan VFS
2 AM
0:44:04
 
0:43:50
1:27:54
12,01
SCOOTER CLASS 9KM
PL NR Name Club
Dogs
Time 1
 
Time 2
Total Time
Avg
1 69 Küppenbender Klaus FSSC
2 SH
0:25:38
 
0:24:45
0:50:23
20,96
2 68 Guillaume Gwen VFS
2 SH
0:30:45
 
0:29:18
1:00:03
17,59
3 71 Masson Olivier Yukon Club
2 SH
0:31:40
 
0:30:48
1:02:28
16,91
4 75 Bosseloo Tim VFS
2 AM
0:32:18
 
0:30:54
1:03:12
16,71
5 77 Timmermans Sandra SSC-NL
1 SH
0:34:37
 
0:32:45
1:07:22
15,68
6 73 Deleersnyder Floris VFS
2 AM
0:35:50
 
0:33:40
1:09:30
15,19
7 67 Vandermeiren Véronique BRUM
1 AM
0:35:20
 
0:34:44
1:10:04
15,07
8 74 Vandenbroeck Jean-Pierre VFS
2 AM
0:35:43
 
0:34:59
1:10:42
14,94
SKIJORING CLASS 9KM
PL NR Name Club
Dogs
Time 1
 
Time 2
Total Time
Avg
1 79 Klokgieter Rob SSCNL
1 AM
1:00:16
 
0:58:36
1:58:52
8,88